Úvod / Články / Farby roka 2016
Tlačiť

Farby roka 2016

V tomto článku sa dozviete, aké farby vybral Pantone (Inštitút farieb) na rok 2016.

Farby roka 2016

Rok 2015 je za nami a takisto ako sme sa s ním rozlúčili, lúčime sa aj s farbou roka. Šlo o odtieň „Marsala“, čo je vlastne odtieň nachádzajúci sa niekde medzi červenou a hnedou. Farbu roka vyhlasuje Inštitút farieb s názvom Pantone. Tým to máme všetci uľahčené: jedno miesto, jedna farba. Tento rok však nastala zmena a boli vyhlásené farby dve. Ich oficiálny názov je: Serenity a Rose Quartz.

Prečo práve tieto farby?

„Farby pre rok 2016 by nás mali preniesť na šťastné a slnečné miesto, kde sa budeme cítiť slobodný vyjadriť naše veselšie ja.“ (Leatrice Eiseman, výkonná riaditeľka Inštitútu Pantone Color)

Každý z nás vie, že dnešná doba je uponáhľaná a častokrát aj veľmi stresujúca, preto je ich hlavnou úlohou ukľudniť našu myseľ a priniesť pocit harmónie. Pri pohľade na tieto farby by sme sa mali preniesť na ostrovček pohody, v ktorom sa budeme cítiť ako v bavlnke. Niekto si predstaví obrovskú posteľ plnú mäkkučkých a jemnučkých vankúšov vo farbe Serenity a Rose Quartz, iný zase  modro-ružovú oblohu. Keď si ju predstavíte, máte chuť sa na ňu pozerať a pozerať a zabudnúť na problémy sveta. Stretla som sa aj s názormi, že ide o farby pripomínajúce narodenie bábätka. Napriek tomu, že to nebol zámer autorov, nemožno uprieť, že tieto názory majú niečo do seba. 

Spojenie mužského a ženského sveta

Ďalšou dôležitou ideou pri výbere farieb bolo rušenie hraníc medzi kultúrami, ako aj hraníc medzi mužmi a ženami. V kolekciách na jar 2016 dizajnéri (údajne) vôbec nerozdelovali farby na mužské alebo ženské. Všetko je „unisex“ . Možno vás napadlo, že je celkom ťažké obliecť bežného muža do ružovej alebo azuritkovej (pastelovej) modrej. Preto unisex paleta farieb na rok 2016, ktorú si môžete pozrieť v nasledovnom obrázku, obsahuje ďalších 8 farieb. Nájdete si medzi nimi aj tú svoju?

V galérii samozrejme ponúkame zopár produktov, ktoré zodpovedajú farbám roka 2016 smile

 

 

 

Komentáre k článku

Doposiaľ nebol pridaný žiadny komentár.

Komentáre môžu pridávať len registrovaní užívatelia.

Novinky, akcie a zľavy e-mailom

Zaregistrujte sa do nášho newsletteru a budeme vás informovať o novinkách, akciách a ďalších zaujímavostiach z nášho eShopu. Vašu e-mailovú adresu nikdy nezneužijeme a neposkytneme tretej strane.